Kai kalba pasisuka apie seksą, kiekvienas iš mūsų norime jaustis užtikrintai bei pasitikėti savimi ir savo galimybėmis. Vis dėlto seksualinis gyvenimas – itin jautri sritis, kurioje, tikriausiai, bent kartą gyvenime esate patyrę nesėkmę. Kartais, kai tam tikros nesėkmės kartojasi, imamasi drastiškų priemonių – pasitelkiami vaistiniai preparatai, kurie ne visada yra reikalingi. Siūlome išbandyti keletą paprastų būdų, kurie pagerins bendrą sekso kokybę.
Sportuokite
Aukštas kraujospūdis, širdies ligos ir diabetas gali pakenkti nervinei sistemai bei pakeisti kraujo kiekį, kuris teka į varpą, dėl ko gali kilti erekcijos sutrikimų. Fizinis aktyvumas gali sumažinti širdies ligų rizikos veiksnius ir pagerinti lytinę funkciją. Kardio pratimai padės išlaikyti širdies ritmą sekso metu, o kasdienė pusvalandžio treniruotė sporto salėje gali padaryti stebuklus jūsų libido. Kėgelio pratimai prisidės prie stipresnio ir intensyvesnio orgazmo. Be to, reguliari mankšta gerina psichinę sveikatą ir padeda pasitikėti savo išvaizda, kas taip pat teigiamai veikia abiejų partnerių intymumą.
Sveikai maitinkitės ir nepamirškite natūralių afrodiziakų
Maistas ir seksas yra du pagrindiniai žmogaus poreikiai. Nenuostabu, kad žmonės mėgsta sujungti šiuos du malonumus. Kai kurie maisto produktai gali pagerinti kraujotaką, padėti išlaikyti tinkamą spaudimą, mažinti hipertenziją, kas itin svarbu sekso metu, pavyzdžiui svogūnai, česnakai, kalio turtingi bananai, Omega-3 riebalų rūgščių turintys produktai ir kt. Taip pat vartokite natūralius afrodiziakus, kurie stimuliuoja ir didina lytinį potraukį. Šokoladas, austrės, avokadai, raudonieji pipirai, ženšenis, medus, braškės ir riešutai laikomi geriausiais afrodiziakais.
Valdykite stresą ir nerimą
Stresas bei nerimas gali paveikti visas jūsų sveikatos sritis, įskaitant lytinį potraukį bei seksualinį aktyvumą. Psichologinis stresas turi įtakos erekcijai ir orgazmui, o tai gali būti viena iš priežasčių, dėl kurios imsite vengti sekso. Reguliari mankšta, grynas oras, meditacija, laiko skyrimas hobiams gali padėti įveikti stresą.
Atsisakykite žalingų įpročių
Tyrimai rodo, kad mažas kiekis raudonojo vyno gali pagerinti kraujotaką ir lytinį aktyvumą, bet per daug alkoholio suteiks priešingą efektą. Rūkymas, alkoholio vartojimas ir bet kokie kiti stimuliantai siaurina kraujagysles, tad tai gali būti viena iš erekcijos sutrikimo priežasčių. Nustatyta, kad metus rūkyti dažnai pagerėja lytinė funkcija, pagerinamas lytinių santykių našumas, tad keiskite blogus įpročius gerais.
Daugiau laiko praleiskite gryname ore
Saulės šviesa stabdo hormono melatonino gamybą. Šis hormonas gaminamas smegenyse ir yra reikalingas gerai miego kokybei, bet jis taip pat slopina lytinį potraukį. Išėjimas iš tamsių namų į saulės šviesą gali pažadinti jūsų libido, ypač žiemos metu, kai organizmas natūraliai gamina daugiau melatonino. Atminkite, mažiau melatonino, reiškia daugiau seksualinio noro.
Atvirai kalbėkite apie seksą su savo partneriu
Pradėti kalbėti apie seksą naujuose santykiuose gali būti sunku, nes galite jaustis drovūs ar bijoti įžeisti savo partnerį. Tačiau, jei seksas netenkina, atviras pokalbis paskatins atverti savo jausmus, ieškoti sprendimo kartu. Kad šis pokalbis būtų veiksmingas, neturėtumėte moralizuoti ar žeminti savo antros pusės. Švelniai paaiškinkite, ko norite, o ne tai, ką, jūsų nuomone, partneris daro neteisingai. Intymus gyvenimas – gan jautri ir pažeidžiama sritis, tad pasirinkite tinkamą pokalbio laiką, kai abu niekur neskubėsite ir būsite geros nuotaikos. Atvirai kalbėkite ne tik apie problemas, kurios kyla jūsų miegamajame, bet taip pat išsakykite savo fantazijas, nešvankias mintis – tai tikrai jaudinamai veikia. Komunikacija, orientuota į jausmus, o ne į kaltę, padės išspręsti kilusias problemas.
Nors seksas yra geriausias praktikos būdas, masturbacija taip pat gali padidinti jūsų ištvermę
Išbandykite ką nors naujo
Jei jūsų seksas tapo nuobodus, statiškas ir vis mažiau jaudinantis, išbandykite ką nors naujo – įtraukite sekso žaislus, mylėkitės viešose vietose, išbandykite naujas pozas, sekso pažinčių svetainėje įdėkite skelbimą, kad norėtumėte išbandyti seksą trise – atskleiskite savo fantazijas ir rizikuokite. Nuveikite su partneriu ką nors ekstremalaus ir už miegamojo ribų, pavyzdžiui eikite į žygį, kopkite į kalnus, žiūrėkite įtempto siužeto siaubo filmą. Mokslininkai teigia, kad stresinėse situacijose adrenalinas išsiskiria į kraują. Po to smegenys gamina dopaminą (laimės) hormoną, kuris apdovanoja kūną už streso įveikimą. Tai padidins artumo jausmą, o naujos veiklos sukeltas jaudulys, gali persikelti į miegamąjį.
Nepamirškite preliudijos
Kai kurie vyrai tiki, kad įsiskverbimas yra svarbiausia ir netgi apibrėžianti seksą dalis. Tačiau daugelis, kurie patiria erekcijos sutrikimų, gali nustebti sužinoję, jog jiems ne visuomet reikia erekcijos, kad suteiktų malonumą savo partnerei. Tiesą sakant, erekcijos disfunkcija gali paskatinti išbandyti naujas strategijas, kurios partnerei gali suteikti netgi intensyvesnį orgazmą. Preliudija apima lietimą, bučinius, oralinį seksą ir ji ypač svarbi moterims. Tyrimai atskleidė, kad tik nedaugelis moterų – apie 18% patiria orgazmą sueities metu. Remiantis tais pačiais duomenimis, 36,6% moterų teigė, kad lytinių santykių metu orgazmui reikia klitorio stimuliacijos.
Masturbuokitės
Jei neištveriate lovoje tiek, kiek jums norisi, vadinasi reikia praktikos. Nors seksas yra geriausias praktikos būdas, masturbacija taip pat gali padidinti jūsų ištvermę. Nuo to, kaip jūs masturbuositės, priklauso, ar ji neturės žalingo poveikio. Skubėdami galite netgi sumažinti erekcijos laiką. Naudingos masturbacijos paslaptis ta, kad jūs turite masturbuotis taip, lyg būtumėte ne vieni.
Pasikonsultuokite su specialistu
Jei ilgą laiką patiriate tam tikras seksualines problemas, pavyzdžiui, erekcijos sutrikimus, tai gali būti susiję su psichologiniais veiksniais, neišgydytomis traumomis, depresija ar lėtinėmis ligomis. Jei seksualinis gyvenimas netenkina nei jūsų, nei jūsų partnerio, kreipkitės į santykių ekspertus, psichologus, terapeutus ar kitus reikalingus specialistus, kurie padės atvirai kalbėti apie seksualumą be gėdos ir surasti sprendimą. Taip pat, jei vartojate kokius nors vaistus, kurie gali turėti įtakos jūsų lytinei funkcijai, pavyzdžiui antidepresantai, pasitarkite su gydytoju dėl vaisto dozavimo, nutraukimo ar keitimo. Seksualinė disfunkcija gali versti jaustis nepatogiai ar gėdingai, tačiau šios problemos yra įprastos ir gydomos kaip ir bet kurios kitos.
Seksualinis nesuderinamumas – viena esminių priežasčių, kodėl nutraukiami bet kokie santykiai. Nesvarbu, ar jūs seksu užsiimate su ką tik pažinčių svetainėje sutiktu žmogumi ar santykiuose esate jau dešimtmetį – jei jūsų seksualinį gyvenimą ištiko krizė – pripažinkite tai. Atvirai pasikalbėkite ir kartu ieškokite, kaip atgaivinti jūsų intymų ryšį, pažadinti libido ir įnešti šiek tiek naujovių. O tam tinkamos visos priemonės, kurios priimtinos jums abiems.