„Tikri vyrai neverkia“ – frazė, su kuria užaugo kiekvienas vyras. Berniukai nuo pat vaikystės skatinami būti savarankiški, neparodyti savo silpnumo ir gink dieve neprašyti pagalbos – „tu – vyras, turi susitvarkyti pats“. Vis dėlto ne viskas gyvenime vyksta pagal planą ar kažkieno garsiai pasakytą frazę ir tikrai ne visada reikia jomis vadovautis, net jei visuomenė mano kitaip. Tam, kad geriau suprastume vyrus, jų elgesio motyvus, atskleisime, ką jie slepia.
Vyrai nemoka skaityti tarp eilučių
Tyrimai atskleidžia, kad stipriosios lyties atstovai turi prastesnius socialinius įgūdžius nei moterys. Jie vadovaujasi logika ir nėra linkę į viską žvelgti emocionaliai. Nedalinkite subtilių užuominų ar nesielkite prieštaringai – paprasčiausiai būsite nesuprasta. Jei sakote, kad „viskas gerai“ ir naiviai tikitės sulaukti atjautos ar paguodos, supraskite, kad to nebus. Jūsų galimybės gauti tai, ko norite, bus didesnės, jei viską sakysite tiesiogiai be jokių užuolankų.
„Nieko“ režimas
Jei klausiate vyro, apie ką jis galvoja ar kas jam nutiko, o jis atsako žodžiu „nieko“, labai didelė tikimybė, kad taip ir yra. Neklausinėkite ir neprovokuokite konflikto, bandydamos įžvelgti kažkokią paslėptą prasmę. Tas pats pasakytina ir apie frazę „noriu pabūti vienas“. Tai nereiškia, kad jis nenori būti su jumis apskritai, jis tiesiog šiuo metu nenori jokio žmogaus šalia. Neinterpretuokite žodžių.
Vyrai taip pat yra jautrūs
Jei galvojate, kad po skyrybų atsigauti laiko reikia tik moterims, jūs klystate. Tiesiog vyrų skausmas išgyvenamas kitaip. Po ilgalaikių santykių nutraukimo, moteris pirmiausiai savo skausmą išverkia, ieško paguodos draugių glėbyje ir tik tada pamažu grįžta į socialinį gyvenimą. Vyrai – priešingai. Jie stačia galva neria į darbus, socialinį gyvenimą, vakarėlius ir tik tuomet pradeda suvokti skausmingus pokyčius jų gyvenime.
Vyrai dažniau nei moterys būna atstumti
Visuomenėje įprasta manyti, kad stipriosios lyties atstovai turi žengti pirmąjį žingsnį: pirmieji prieiti, pakviesti į pasimatymą, pirmieji pabučiuoti. Tokia iniciatyva ne visuomet sulaukia teigiamos reakcijos. Vyras, pamatęs bare patrauklią moterį ir norėdamas ją pakalbinti, visuomet rizikuoja būti atstumtas. Panašiai yra ir internetinėse pažinčių svetainėse – pamatęs patinkančios merginos nuotrauką ir pasiryžęs jai parašyti, vyras visuomet rizikuoja, nes nežino, ar sulauks atsako. Moterys daug rečiau būna atstumtos, nes paprasčiausiai rečiau žengia pirmąjį žingsnį. Tad kitą kartą, kai bare atsuksite vyrui nugarą ar pažinčių svetainėje į nepažįstamojo pasisveikinimą atsakysite „viso gero“, pagalvokite, į kokią padėtį jį statote.
Vyrams sunku prašyti pagalbos, nes jie skatinami būti nepriklausomi
Nors feminizmas po truputį palieka pėdsakus sprendžiant lyčių lygybės klausimus, tačiau visuomenėje moteris vis dar traktuojama kaip silpnoji lytis. Vyrai nuo mažens mokomi padėti moterims – „būk džentelmenas“, „rodyk daugiau pagarbos“, „užleisk ją pirmą“ ir t.t. Kai moteris prašo pagalbos, ji neturi baimės, kad dėl savo silpnybių bus smerkiama. Vyrai gi nuo mažens auginami kaip nepriklausomi, stiprūs ir tie, kuriems drovumas ar silpnybių demonstravimas yra neprideramas, tad su problemomis jie linkę tvarkytis pavieniui ir ne apie jas šnekėti, o jas spręsti.
Seksas neatstoja masturbacijos, kaip ir masturbacija neatstoja sekso
Vyrai masturbuojasi
Net jei jūs esate santykiuose, tai dar nereiškia, kad vyras nesimasturbuoja laisvą minutę. Seksas neatstoja masturbacijos, kaip ir masturbacija neatstoja sekso. Tai yra dvi atskiros nišos ir jūs užpildote tik vieną. Panašiai yra ir su patraukliomis moterimis gatvėje. Nesvarbu, kaip labai jus myli jūsų išrinktasis ir kaip dažnai kartoja, kad jūs – vienintelė, jis vis tiek žvilgsniu palydi seksualias moteris ir tikrai jas pastebi gatvėje. Atminkite, tai paprasčiausi instinktai ir fantazijos, kurie yra seksualinio gyvenimo dalis.
Vyrai nepastebi jūsų išvaizdos pokyčių
Jei jūs buvote kirpykloje, ir klausiate savo išrinktojo, ką jis mano, tai jis, veikiausiai, jūsų naujosios šukuosenos net nepastebėjo. Jūsų plaukai jam atrodė gerai prieš kirpyklą, po kirpyklos, ryte, garbanoti, tiesūs ir nešukuoti. Jiems viskas yra gerai tol, kol jūsų plaukai yra panašūs į plaukus. Taip pat – jei jis sako, kad jūs graži be makiažo, tai būtent tai jis ir galvoja. Tai nereiškia, kad turite nustoti naudoti kosmetikos priemones, tai reiškia, kad jis didelio skirtumo tiesiog nepastebi.
Vyrai mėgsta komplimentus ir lygiai taip pat jautriai reaguoja į kritiką
Stipriosios lyties atstovai taip pat turi kompleksų – dėl svorio, ūgio ar kitų bruožų, tik jie niekada apie tai neprabils garsiai dėl to paties visuomenės spaudimo – neva tai nevyriška. Jei stipriosios lyties atstovui pasakysite kokį išskirtinį komplimentą apie jo išvaizdą, gali būti, kad jis tai prisimins labai ilgai.
Vyrai iš tiesų nori įsipareigoti
Net jei vadina save „laisvais paukščiais“ ar teigia, kad monogamiški santykiai ne jiems, nei vienas vyras iš tikrųjų nenori, kad mergina, su kuria jis susitikinėja, miegotų dar su kuo nors kitu. Neįpareigojantys santykiai vyrams patinka tol, kol merginos, su kuriomis jie susitikinėja, priklauso tik jiems. Stipriosios lyties atstovai tiesiog linkę savintis moteris ir anksčiau ar vėliau pasiryžta joms įsipareigoti.
Vyras iškart žino, kokį vaidmenį jūs gausite jo gyvenime
Gal tai įžvalga, gal visuomenės įtaka, tačiau bet koks vyras, susipažinęs su moterimi, giliai viduje žino, kas ji jam bus – draugė, meilužė, o gal – vaikų motina. Jei jo pasąmonėje jūs gavote meilužės vaidmenį, vargu, ar kada nors jums pavyks pereiti prie žmonos. Lygiai taip pat – jei jus mato kaip vaikų motiną, jis nesieks pirmą naktį įsitempti jus į lovą, o viską norės daryti teisingai.